Wielokrotny Autoresponder Jako Podstawowe Narzędzie W E-biznesie To Twój Bezpłatny Pracownik.

Wielokrotny autoresponder o którym wspomniałem w artykule „Co to jest strona przechwytująca ?” to podstawowe narzędzie w działalności internetowej. Aby skutecznie działać w e-biznesie potrzebne są odpowiednie narzędzia. Niewątpliwie jednym z najważniejszych narzędzi potrzebnych do prowadzenia biznesu w Internecie jest wielokrotny autoresponder.

Jak działa wielokrotny autoresponder?

Wielokrotny autoresponder to nic innego jak rozbudowana wersja zwykłego autorespondera dlatego wyjaśnię najpierw jak działa taki prosty autoresponder. Wyobraźmy sobie, że ktoś wysyła do nas wiadomość e-mail a nas nie ma w tym czasie przy komputerze ale odpowiedz lub innego rodzaju treść wysyła za nas właśnie autoresponder. To rodzaj oprogramowania. Aby to lepiej zobrazować posłużę się przykładem. Wiadomo że każdy człowiek potrzebuje wypoczynku i najlepiej jest się wtedy odciąć od cywilizacji. Czyli nie mamy dostępu do poczty elektronicznej ale zasady biznesu i kultury wymagają aby poinformować w razie czego osoby chcące skontaktować się z nami. My nie możemy odpisać ale od czego jest autoresponder ?

W autoresponderze jest ustawiona wiadomość np.”Jestem na urlopie w górach i będę mógł Co to jest wielokrotny autoresponder?odpisać 31 sierpnia 2014 roku”(data jest przykładowa). Tak ustawioną wiadomość autoresponder wysyła wszystkim którzy do nas napisali i to działanie jest jednorazowe. Autoresponder wykonał swoje zadanie i jego praca się zakończyła. Natomiast wielokrotny autoresponder w odróżnieniu od zwykłego autorespondera może wysyłać wiele zaplanowanych e-maili które można ustawić w tzw.kolejce. Można ustawić takie wiadomości i będą wysyłane np. co 2 dni przez  wiele tygodni podczas gdy my możemy w tym czasie wykonywać zupełnie inną pracę lub odpoczywać.

Korzyści jakie daje wielokrotny autoresponder ?

#1.Wielokrotny autoresponder nie zapomina o osobie do której wysłał maila (zwykły autoresponder nie ma tej zalety). Dlatego jest to świetne narzędzie do publikowania newslettera lub np. e-kursów.
#2. Wielokrotny autoresponder zapewnia nam stały kontakt z naszymi aktualnymi subskrybentami, klientami czy potencjalnymi użytkownikami dzięki temu , że regularnie otrzymują od nas wiadomości. Jaka jest z tego korzyść? Bardzo ważna bo przypominamy o sobie odbiorcom. Jest duże prawdopodobieństwo że, nie zapomną o nas i będą wracać na naszego bloga lub sklep. Wielokrotny autoresponder pomaga nam zbudować stałe, dobre relacje z odbiorcami. Nawet jak ktoś straci w wyniku nieprzewidzianych okoliczności kontakt z nami to nasz mądry, wielokrotny autoresponder przypomni o nas takiej osobie.

#3. Poprzez wysyłanie co pewien czas wiadomości do naszych kontaktów budujemy swój Co to jest wielokrotny autoresponderwizerunek. Treści które wysyłamy są nieodzowne do tego aby zbudować nasz obraz w oczach odbiorcy. Jeżeli przykładowo wysyłamy kurs z mało znanymi a praktycznymi radami czy wskazówkami, wartościowe informacje w wąskiej niszy to stajemy się ekspertem i autorytetem w tej dziedzinie. Nasz odbiorca jest zadowolony i wdzięczny za otrzymaną wiedzę. Taki stały kontakt powoduje, że potencjalny klient czy partner biznesowy jest w stanie bardziej nam zaufać. Z każdym kolejnym e-mailem odbiorca przyzwyczaja się do naszej korespondencji, do nas. Poprzez dostarczanie potrzebnej wiedzy budujemy naszą reputację. Potencjalny klient czy współpracownik szybciej kupi lub nawiąże współpracę z osobą którą zna, niż z osobą z którą kontaktuje się pierwszy raz.

#4. Bardzo ważną rzeczą jest budowanie marki i świadomości o sobie poprzez wielokrotny autoresponder dzięki prostemu zabiegowi. Otóż w każdej ustawionej wiadomości można umieścić stopkę z imieniem i nazwiskiem, adresem strony www czy bloga lub nazwą firmy. To spowoduje, że odbiorca z każdym otrzymanym e-mailem będzie się oswajał z nami, z naszą marką i będzie lepiej ją pamiętał.

Kolejne korzyści wielokrotnego autorespondera

#5. Wielokrotny autoresponder  umożliwia edukowanie potencjalnych klientów czy partnerów biznesowych. Można ustawić w kolejce takie wiadomości, które będą edukować w temacie bezpośrednio związanym np. z programem partnerskim lub produktami które sprzedajemy. Jeżeli odbiorca nie zna możliwości, potencjału na danym rynku, zasad działania i wielu innych parametrów to trudno mu jest podjąć decyzję o współpracy. Można  mu to wytłumaczyć i przedstawić np. taki program partnerski czy korzyści z kupna produktu który oferujemy. Wielokrotny autoresponder doskonale się do tego nadaje.

Wielokrotny autoresponder#6. Nasz doskonały wielokrotny autoresponder można też wykorzystywać do reklamowania naszych produktów lub biznesów. Do tego celu można użyć różnych sposobów. Np. w wiadomości którą wysyłamy do odbiorcy dyskretnie umieszczamy odnośniki do produktów czy biznesów związanych z tematyką e-maila. Przykładowo w wiadomości z poradami jak szybko i trwale schudnąć, można umieścić odnośnik do programu partnerskiego który w ofercie ma gotowe zestawy ćwiczeń przygotowanych przez specjalistów z tej dziedziny. Innym sposobem reklamy produktu czy usługi jest bezpośredni e-mail promocyjny wysłany jako mailing(jest to jednorazowa wiadomość do konkretnej, tzw. docelowej grupy osób, najczęściej wielokrotny autoresponder posiada taką opcję).

#7. Jedną z najważniejszych cech którą posiada wielokrotny autoresponder to automatyzacja wysyłki wiadomości do tysięcy odbiorców, do różnych grup docelowych w jednym czasie. Naszym zadaniem jest utworzenie kolejki wiadomości do wysłania w określonych odstępach czasu. Od momentu gdy to zrobisz możesz być spokojny. Wtedy gdy nawet śpisz wielokrotny autoresponder pracuje za Ciebie. To Twój darmowy pracownik. Będzie wysyłał wiadomości w takiej kolejności, w jakiej ustawimy je sobie. I oczywiście dostaną je osoby, do których powinny one trafić. Istotne jest to, że nasz inteligentny wielokrotny autoresponder nie męczy się i pracuje 24 godziny na dobę bez względu czy pada deszcz, czy świeci słońce i nigdy nie choruje.

Krótki przegląd wielokrotnych autoresponderów

WIELOKROTNY AUTORESPONDERObecnie na rynku w Polsce działa co najmniej kilka bardzo dobrych wielokrotnych autoresponderów . Kiedy zaczynałem interesować się zarabianiem w Internecie korzystałem z Freebota który jest darmowy. Jak każde darmowe rozwiązanie ma swoje ograniczenia ale na początek jak najbardziej polecam. Moim pierwszym płatnym wielokrotnym autoresponderem został GetResponse. W porównaniu z wszystkimi innymi płatnymi na rynku autoresponderami był wtedy w atrakcyjnej cenie. I dodatkowo w pakiecie za darmo dodane miał wszystkie narzędzia niezbędne do tego aby prowadzić działalność w internecie. Niemniej miał bardzo ważne ograniczenia ktore można było ominąć ale kosztowało to już dużo więcej. Potem przez dłuższy okres był GVO. Zrezygnowałem z niego na rzecz płatnego wielokrotnego autorespondera AIOP. Jest ciekawym narzędziem ale ma dla wielu osób dużą wadę. Jest w wersji angielskiej. To utrudnia wykorzystywać w pełni takie narzędzie. Zwłaszcza bardziej zaawansowane opcje.

Dlatego kiedy poznałem autoresponder Getall bardzo przypadł mi do gustu. W ogóle jest to nie tylko autoresponder ale całe rozbudowane narzędzie do działalności w Internecie. Co ważne Getall do polski autoresponder więc wszystko jest czytelne. W stosunku do tego co zawiera jest zaskakujaco tani. Można Getall przetestować przez 1 miesiąc za symboliczne pieniądze. I co bardzo ważne, jest dobra komunikacja z supportem. Godna podkreślenia jest kolejna rzecz. Getall prowadzi szkolenia jak z takiego narzędzia efektywnie korzystać pod kątem swojej działalności. Osobiście najwięcej nauczyłem się o marketingu internetowym właśnie na tych bezpłatnych szkoleniach.

Podsumowując bez wątpienia tego typu oprogramowanie jest bardzo wygodne, praktycznie autoresponder sam wszystko robi. Celem i marzeniem wielu blogerów czy sklepów internetowych jest mieć stale zwiększajacą się bazę sympatyków i klientów. I wielokrotny autoresponder jako jedno z najpotężniejszych narzędzi w Internecie i e-biznesie jest niezbędny do tego celu.

5 comments on “Wielokrotny Autoresponder Jako Podstawowe Narzędzie W E-biznesie To Twój Bezpłatny Pracownik.

  1. Autoresponder potrafi zautomatyzować biznes, jednak trzeba pamiętać, że ludzie mogą odpowiadać na maile i trzeba sprawdzać swoją skrzynkę by nie utracić bardziej osobistego kontaktu 😉
    Co do eResponder Pro to używałem i mnie osobiście nie przekonuje. Według mnie obsługa jest dużo mniej intuicyjna niż Freebota, jednak każdy ma inne gusta 😉 Z pewnością da się przyzwyczaić.
    Libetias ostatnio opublikował…Nowa wiedza – dowiedz się jak użyć jej by osiągnąć sukcesMy Profile

  2. Myślę, że warto zaopatrzyć się w autoresponder, gdyż świadczy to o profesjonalnym podejściu do klienta. Mogę to powiedzieć na podstawie brokera, u którego mam konto, w porównaniu do innych brokerów jest on najbardziej ceniony wśród klientów. Zawsze gdy wysyłam maila, to otrzymuję odpowiedź natychmiastową, albo wygenerowaną automatycznie albo od kogoś, kto jest po drugiej stronie, bardzo to wzbudza zaufanie tak więc autoresponder jest bardzo w porządku.
    Jakub ostatnio opublikował…Giełda forex to nie zawsze udana próba znalezienia zródła pieniędzyMy Profile

  3. kwestia obsługi to jest kwestia nauczenia się, dla mnie najważniejszym parametrem jest śledzenie linków wysyłanych oraz umiejscowienie autorespondera na wydajnych serwerach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge