Co to jest pozycjonowanie stron?

co to jest pozycjonowanie stronCo to jest pozycjonowanie stron?

Autor: DamianFedorczuk

 

Ostatnimi czasy moi znajomi zaczynają pytać, co to jest pozycjonowanie stron. Nie ukrywam, że mnie to ucieszyło, ponieważ tą formę reklamy uważam za jedną z najlepszych i najbardziej efektywnych.

 Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie zwane pod trzyliterowym hasłem SEO (Search Engine Optimization). Taki zabieg ma na celu osiągnięcie jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. Jeżeli mamy firmę budowlaną i posiadamy jej stronę w sieci, to np. po wpisaniu w wyszukiwarkę frazę “firma budowlana” nasza strona może być pierwszym wynikiem.

Co wpływa na pozycję w wyszukiwarce?

Od wielu różnych czynników. Jeżeli nasza fraza jest nadzwyczaj popularna, będzie o wiele trudniej wypozycjonować naszą witrynę. Istnieje spora różnica pomiędzy frazą “firma budowlana”, a “firma budowlana wrocław”. Ważną sprawą jest ilość oraz jakość linków, które prowadzą do naszej witryny z innych stron internetowych. Są to tak zwane Back links (BL). Zdobycie takich linków, nie jest proste i wymaga nakładu finansowego oraz wiedzy. Trzecim aspektem, który wpływa na pozycjonowanie stron w wyszukiwarce jest nasza strona, a właściwie jej treść. Istotne jest linkowanie wewnętrzne, a także nasycenie treści słowami kluczowymi.

Kiedy moja strona będzie na szczycie wyszukiwań?

Pozycjonowanie wymaga odpowiedniej strategii i czasu. Nie da się odpowiedzieć, ile będzie trwać wypozycjonowanie Twojej strony, ponieważ wszystko zależy od konkurencyjności fraz. Pamiętaj także, że w chwili kiedy osiągniesz pierwszą pozycję, nie oznacza to, że tak będzie zawsze. Dlatego nie należy przerywać takiego zabiegu, konkurencja nie śpi.

Ile to kosztuje?

Cena zależy od ilości fraz, konkurencyjności fraz, a czasem też od optymalizacji strony. Mówiąc prostym językiem: wycena jest przygotowywana indywidualnie.

Pozycjonowanie stron internetowych wymaga dużej wiedzy, która musi być odświeżana na bieżąco w związku ze zmieniającym się algorytmem. Wymaga też sporego doświadczenia, ponieważ jego brak może zaszkodzić i doprowadzić do stanu, że nasza strona zniknie z wyników wyszukiwania. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Wam w pewnym stopniu zrozumieć czym jest pozycjonowanie stron.


Pozycjonowanie stron internetowych dobrze wspierają usługi poboczne, jak na przykład prowadzenie profili w mediach społecznościowych.

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

No related content found.

4 comments on “Co to jest pozycjonowanie stron?

 1. Masz rację pozycjonowanie wymaga czasu i strategii. Jeśli chodzi o cenę to ja mam pozycjonowanie za darmo. Tak za darmo. Każdy kto prowadzi bloga opartego na WordPressie może tak optymalizować swoje artykuły, że szybko będą w TOP10. Przekonałem się o tym bo wiele moich tekstów znajduje się na pierwszej stronie w google i tę opisałem metodę na moim blogu.
  Czyli da się to osiągnąć bez nakładów finansowych. Poza tym korzystanie z niesprawdzonych firm pozycjonerskich może szybko wywindować stronę bądź wpis wysoko, ale może też spowodować nałożenie filtra lub ban za niedopuszczalny przez G sposób pozycjonowania. Czy warto ryzykować jeśli można mieć efekty za darmo w dodatku robione etycznie i w zgodzie z wytycznymi google?
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko
  Jacek Pastuszko ostatnio opublikował…Jak chronić bloga przed atakiem hakeraMy Profile

  • Masz rację Jacku,po co komuś zlecać skoro można samemu.Druga ważna rzecz to nikt nie wie lepiej niz my sami o co nam chodzi i kontrolujemy to.A poczucie że wiemy o co chodzi i panujemy nad tym to bezcenne.Pozdrawiam.

 2. Pozycjonowanie nie jest prostą sprawą. Nakłady pieniężne i czasu mogą być niejednokrotnie wyższe od oczekiwanych efektów. Samodzielna praca na pozycjonowaniem przerosłą nie jednego.

  • Ale da się zrobić.Oczywiście tak jak wszystko wymaga pewnej wiedzy i pracy,lecz często zlecenie pozycjonowania agencji SEO jest kosztowne i niestety nie przynosi rezultatów.Każdy musi wybrać swoja drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge