Pozycjonowanie stron a precle (presell page)

Pozycjonowanie stron a preclePozycjonowanie stron a precle (presell page)

Autor: Patrycjusz Urbanek   (Zapewniamy że)Po przeczytaniu poniższego tekstu nie będziesz miał najmniejszych trudności z udzieleniem odpowiedzi na pytanie: Co to są precle?   Otóż precle (ang. Presell pages) to wyróżniające się (z tłumu licznych portali) portale internetowe: Zarządzane przez ich właścicieli w taki sposób, aby nie stanąć na przeszkodzie (UWAGA! Zanim zgłosimy do publikacji artykuł w danym serwisie presell pages przeczytajmy regulamin. Okazać bowiem może się, że Nasz wpis jest zbyt krótki lub zbyt długi) wszystkim zainteresowanym (np. Właścicielom stron www) w czasie dodawania wpisu z wplecionym tzw. linkiem (bądź linkami) pozycjonującym (prowadzącym do pozycjonowanej strony internetowej, pozycjonowanie stron to Twoja praca czy hobby?), promującym dany portal/serwis www. Bez wątpienia możliwość opublikowania artykułu, wraz z linkami pozycjonującymi (którym towarzyszą sprzyjające odwiedzinom Naszej strony internetowej słowa kluczowe), to propozycja warta rozważenia przez wszystkich właścicieli stron www – Nie jesteś właścicielem żadnej strony (tematycznej!) internetowej? Prowadzisz własny precel? Z pewnością nie jeden właściciel strony www wzbogaci zawartość Twojego serwisu – Jeśli tylko Ty, wyrazisz zgodę na uzupełnienie wpisu kilkoma linkami (rekomendującymi daną jego www). Warto dodać, iż: Zdecydowana większość właścicieli precli dba o moderację swojej strony – Sprawdź, jaki regulamin opracował właściciel wybranego przez Ciebie serwisu typu Presell Pages (Jego wnętrze powinno sprowadzać się przede wszystkim do reguł tworzenia/publikacji artykułów)? Brak  regulaminu może świadczyć o braku moderacji wpisów (albo o bardzo nie obiektywnym moderowaniu). Nasze doświadczenie (zarówno jako copywritera, jak i pozycjonera stron www) wskazuje na to, iż dodanie nowego wpisu (do nowego precla) wymaga od Nas rejestracji (założenia konta w danym serwisie). Myślisz o założeniu własnego portalu Presell Pages? To pomyśl także o instalacji skryptu WordPress (Albowiem ze statystyk wynika, iż ów skrypt cieszy się największą popularnością wśród pozycjonerów – zarówno instalacja, jak i konfiguracja, nie jest skomplikowana. Tuż po jego instalacji, odwiedź panel administracyjny: następnie zakładkę ustawienia, ogólne, i domyślną rolę nowych użytkowników. Zapamiętaj! Jeśli znaznaczysz opcję współtwórcy – to każdy wpis zanim zostanie opublikowany, będzie musiał otrzymać Twoją akceptację, zaś opcja autora umożliwia publikowanie wpisu bez Twojej kontroli (Nie bój się! Jeśli wpis złamie chociaż jeden z punktów Twojego regulaminu, będziesz mógł wrzucić go do kosza, albo odesłać do poprawki).


Autorem artykułu jest Patrycjusz Urbanek, który pracuje w firmie MercuryWeb. Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

No related content found.

7 comments on “Pozycjonowanie stron a precle (presell page)

 1. Przy zamieszczaniu wpisów w Presell Pages, administrator strony wymaga zamieszczenia dodatkowego obrazka (do którego mamy prawa autorskie), a także minimalnej ilości znaków w tekście (często powyżej 1000).
  W lepszych stronach z artykułami, autor wpisu nie może zamieszczać linków w treści, a jedynie zamieścić go w stopce pod artykułem – linkowanie przez ogólnodostępne precle na oczekiwane frazy jest coraz mniej korzystne (wyjątkiem mogą być strony zapleczowe).
  Dominik Bartosik ostatnio opublikował…Prezi – czas na interaktywne prezentacjeMy Profile

  • Dzięki,pracuję cały czas nad nim,a w przygotowaniu mam drugi,uczę się i jest coraz lepiej 🙂 Pozdrawiam

 2. Z tymi preclami to już tak kolorowo nie jest jak kiedyś. Pod żadnym pozorem (moim zdaniem) nie powinno się linkować strony słowem kluczowym. Zasady pozycjonowania zmieniły się w ostatnich dwóch latach i dziś link do strony powinien wyglądać naturalnie. Najlepiej sam url, gdzieś w podpisie autora artykułu. Niemniej jednak jak najbardziej naturalnie. Pisałem ostatnio o tym nawet na moim blogu jak dostać filtr od Google co dobitnie pokazuje wpis w preclu jednej z agencji SEO. Skupmy się na optymalizacji naszej strony pod kątem słów kluczowych i linkujmy jak najbardziej naturalnie jak się tylko da. Wpaść w filtr jest niezwykle łatwo, a jeszcze trudniej jest z niego wyjść.

  Pozdrawiam.
  Denis Wróbel ostatnio opublikował…Chcesz dostać filtra od Google? Właśnie w ten sposób linkuj swoje stronyMy Profile

 3. Największy problem z preclami jest taki, że tych dobrych i działających co najmniej rok, jest bardzo niewiele.
  Mnie dobija gdy zlecam artykuły, dodaje do precli, po jakimś czasie sprawdzam a one już nie istnieją.

 4. Moim zdaniem precle najlepsze lata mają już za sobą, teraz jest sens dodawać tylko do tych najlepszych, a resztę omijać szerokim łukiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge