Co to jest strona przechwytująca inaczej nazywana squeeze page lub landing page?

Co to jest strona przechwytująca inaczej nazywana squeeze page lub landing pageCo to jest strona przechwytująca którą inaczej nazywa się squeeze page lub landing page? Taka strona przechwytująca ma za zadanie pobrać podstawowe dane czyli imię i adres email  od osoby która  odwiedza Twojego bloga czy stronę.  Zadajesz sobie pytanie, po co Tobie czyjeś dane? I słusznie! Dlaczego strona przechwytująca jest tak ważna! Jeżeli nie masz na blogu czy stronie www dużego ruchu to każda wizyta „gościa” jest bardzo cenna i szkoda byłoby nie wykorzystać takiej wizyty do nawiązania relacji. A będzie to możliwie tylko i wyłącznie jeżeli dostaniesz dane tej osoby. Bo często zdarza się, że jeżeli tych danych nie uzyskasz w jakiś sposób przy pierwszej wizycie to już nigdy ta osoba nie zapisze się u Ciebie. Gdyż może nigdy więcej nie trafić na Twoją stronę.

Nawet jeżeli masz duży ruch na blogu to warto wiedzieć co to jest strona przechwytująca i po co jest potrzebna. A potrzebna Ci jest aby zbudować listę Twoich potencjalnych partnerów biznesowych czy klientów. Bo przecież Ci ludzie po coś zaglądają na Twoją stronę www czy bloga, czegoś szukają. Być może Ty znasz odpowiedzi na ich problemy czy bolączki. Dlatego strona przechwytująca jest jednym z podstawowych narzędzi do nawiązywania relacji z ludźmi. I nie chodzi o to że masz im wysyłać spam ale informacje których oczekują i potrzebują. Ale do tego potrzebne jest kolejne narzędzie internetowe jakim jest autoresponder o którym możesz dowiedzieć się tutaj.

Jak zrobić stronę przechwytującą inaczej squeeze page?

Każda strona przechwytująca składa się z kilku podstawowych elementów:

 • nagłówek(niezwykle ważny)
 • krótki opis(np. korzyści jakie będzie miał subskrybent po zapisie)
 • formularz zapisu(generowany przez autoresponder o którym wkrótce)
 • link do polityki prywatności(każda profesjonalna strona powinna posiadać politykę prywatności)

Stronę przechwytującą nie jest trudno zrobić pod warunkiem, że mamy podstawowe wiadomości i narzędzia które ułatwią nam skonfigurowanie w ciekawy sposób takiej strony. Dlatego aby zaoszczędzić sobie czasu i mieć ładne, skuteczne i profesjonalne strony przechwytujące skorzystałem z profesjonalnego narzędzia “Getall”. Można je wypróbować przez 1 miesiąc bez zobowiązań tylko za symboliczne 1. Dzięki “Getall” nie tylko nauczyłem się tworzyć szybko ładne i skuteczne strony przechwytujące. Mam również tutaj autoresponder który jak już wspomniałem jest niezbędnym narzędziem aby zarabiać długoterminowo w Internecie.  O bazie wiedzy nie bedę już wspominał jaka jest zawarta w środku “Getall” dla jego użytkowników.
Korzystając z “Getall” zaoszczędzisz dużo pieniędzy na kupnie wiedzy gdzie indziej i zaczniesz szybciej zarabiać w Internecie.

 

8 comments on “Co to jest strona przechwytująca inaczej nazywana squeeze page lub landing page?

 1. Przy tworzeniu landing page bardzo istotne jest, żeby taka strona nie była przeładowana informacjami. Wręcz przeciwnie powinna zawierać tylko najistotniejsze elementy czyli:
  – dlaczego mam zostawić swoje dane (co mi to da?)
  – pole do wpisania danych
  – call to action
  i oczywiście jakąś przyjemną grafikę powiązaną z tematem.
  SiteSEO ostatnio opublikował…Kary ręczne od Google – jak się ich pozbyć?My Profile

 2. Ogólnie ciekawy artykuł, jednak z jednym się nie zgodzę – stworzenie strony “profesjonalnej” strony przechwytującej w 3 minuty – no chyba, że komuś nie zależy na stworzeniu jak najskuteczniejszej strony. Odpowiedni nagłówek, ciekawy opis – warto poświęcić na to więcej czasu, bo wtedy liczba osób zapisanych na listę może wzrosnąć.
  Libetias ostatnio opublikował…Blog wordpress instalacja – założ bloga szybko i bez problemówMy Profile

 3. Taka strona to podstawa, gdy się chce samemu stworzyć dobrą bazę mailingową, wiec warto temu poświęcić troszkę więcej niż 3 minuty jak już Libetias wspomniał, natomiast cel takiej bazy? to proste jak już autor wpisu wspomniał w celach kontaktowych, (e-mail marketing 🙂 ). Stworzenie strony jak i bazy może się wydawać proste, lecz stworzenie dobrej bazy wymaga nieco pomysłowości i wiedzy.

  • Jasne,dlatego nie promuje się już landing page tylko używa do zbudowania bazy kontaktów a promuje się inne strony czy pojedyncze wpisy.Tak że jeżeli cos dotyczy wszystkich a nie tylko pojedyncze osoby to nie problem 🙂

 4. Zgadzam się, że strona przechwytująca to niezbędny element strony – jesli oczywiście myślimy poważnie o e-biznesie. Kiedyś słyszałem, jak mi się zdaje cenną poradę, żeby formularz do newslettera był widoczny cały czas albo przynajmneij przez większość czasu, kiedy użytkownik jest na stronie. Siłą rzeczy zwiększa to prawdopodobieństwo subskrypcji (pod warunkiem, że nie serwujemy jakiegoś irytujące pop-upu tego rodzaju na każdej podstronie).
  Tabletoid ostatnio opublikował…Tablet Mistral Traveler MI-T71 – słów kilka o tablecieMy Profile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CommentLuv badge